HİZMETLER
Menü
Uçak Bileti Rezervasyonu
Otel Rezervasyonu
Hac ve Umre Organizasyonu
Otobüs Bileti Rezervasyonu
Araç Kiralama Hizmetleri

HAC & UMRE ORGANİZASYONLARI

Hac Turları

İslam'ın doğduğu kutsal topraklarda Peygamber Efendimizin izlerini takip edeceğiniz hac yolculuğu, hayatınız boyunca yerine getirmeyi düşlediğiniz manevi bir seferdir. Köseoğlu Turizm, hac ibadetinizi yerine getirmeye karar verdiğiniz andan itibaren yolculuğunuz boyunca güvenli ve konforlu bir hac süreci geçirmeniz için her türlü olanağı sunuyor.

Her yıl yüz binlerce Müslüman'ın rüyalarını süsleyen Kabe'yi tavaf etmek, Mekke ve Medin'de hacı olmanın gereklerini yerine getirmek için yola çıktığı hac ibadeti, Kurban Bayramı öncesi ve süresince yerine getirilen bir ibadettir. Etstur hac ve umre turları, bütün detaylarla ilgilenerek misafirlerine bu ruhani deneyimi en konforlu biçimde yaşama olanağı sunuyor.

Hac yolculuğu öncesi Suudi Arabistan Hac Bakanlığı, TC Diyanet İşleri Başkanlığı ve TÜRSAB izinlerinin yanı sıra vize işlemlerinizi Köseoğlu Turizm sizin için zahmetsizce gerçekleştiriyor.

Köseoğlu Turizm ile Hac Turları, Türk Hava Yolları, Saudia Hava Yolları ve Atlas Global Hava Yolları seferleri ile 15 ya da 28 günlük paketler halinde sunuluyor. Hacı adayları hac süresince seçtikleri hac paketi çerçevesinde "Normal Tip", "Müstakil Tip" veya "Otel Tipi" seçimleriyle Diyenet İşleri Başkanlığı'nın belirlemiş olduğu kriterlere en uygun konaklama imkanına sahip oluyor.

Ayrıca kutsal topraklara varış anından itibaren tüm ulaşım ve transferler klimalı VIP araçlarla sağlanıyor. Haccın her adımında gruba eşlik eden bayan hoca, Arafat ve Müzdelife'de lüks ve geniş, bayan erkek ayrılmış, oturma grupları klima sistemi, kablosuz internet sistemi olan, açık büfe sıcak yemek hizmeti verilen çadırlarda konaklama gibi birçok ayrıcalık Köseoğlu Turizm misafirlerinin güven ve gönül rahatlığı içinde ibadetlerini yerine getirmelerine yardımcı oluyor.

Umre Turları

Umre ibadetiniz için hazırlık yapıyorsanız öncelikle bu ibadet hakkında detaylı bilgi edinmeniz; umrenin ne olduğunu, hükmünü ve nasıl yapıldığını bilmeniz yararlı olacaktır.

Sözlükte; ziyaret etmek, uzun ömürlü olmak, evi mamur etmek, bir yerde ikamet etmek, korumak, malı çok olmak ve Allah'a kulluk etmek anlamlarındaki "a-m-r" kökünden türeyen umre; belirli bir zamana bağlı olmaksızın ihrama girip Kâbe'yi tavaf edip Safa ile Merve arasında sa'y yaptıktan sonra tıraş olup ihramdan çıkmak suretiyle yerine getirilen bir ibadettir.

Haccın ancak hac aylarında yapılabilmesine karşılık umre için belirlenmiş her hangi bir zaman yoktur. Arife ve bayram günleri (teşrik tekbirlerinin getirildiği 5 gün) dışında her zaman umre yapılabilir. Arife günü sabahından bayramın 4. günü güneş batıncaya kadarki süre içinde umre yapmak tahrimen mekruhtur. Çünkü bu günler hac menasikinin yapıldığı günlerdir.

Sizi Arayalım
Bize Ulaşın
Denizli
0(258) 242 10 12
[email protected]
Adres
Gazi Bulvarı 159/B Çınar Meydanı DENİZLİ
Bize Ulaşın
İzmir
0(232) 369 11 00
[email protected]
Adres
Cemal Gürsel Cad.No:192/2-B
Karşıyaka Vapur İskelesi Karşısı İZMİR
Takip Edin
Fırsatları Yakala
Tüm Hakları Saklıdır.
Mega Tasarım 2017